Kolekcja ML to elegancki krój w swobodnym wydaniu. Marka jest odzwierciedleniem ponadczasowej klasyki, której kiedyś unikałam by dojrzeć do noszenia jej na swój sposób. To połączenie minimalistycznej formy z dobrej jakości tkaninami w mocno kobiecym wydaniu. ML to niezwykle stylowe ubrania podkreślające urok i klasę właścicielki.
W kolekcji znajdziesz modele, w których poczujesz się wyjątkowo, posłużą Ci na lata
i wykorzystasz je na wiele sposobów.

POZNAJMY SIĘ BLIŻEJ

Od wielu lat szyje damskie ubrania, pozwoliło mi to odnaleźć i ukształtować własny styl, którym dziś chcę się z Wami podzielić.

Zawsze marzyłam o ubraniach w dobrym stylu. Jednak kroje, które chciałam nosić długo były poza moim zasięgiem. Wyszukiwałam więc ciekawe ubrania w secondhandach i męczyłam moją siostrę, która jak pierwsza miała maszynę do szycia, o przerabianie i przeszywanie tych ubrań by choć trochę wpisywały się w mój upragniony styl. Niestety bardzo szybko miała mnie dość, przesunęła maszynę w moja stronę i pokrótce wytłumaczyła podstawy jej obsługi. Zostałam z tym sama. Mój pierwszy kontakt z maszyną był kompletną katastrofą. Samodzielne zgłębianie tajników szycia i obsług maszyny nie leżało w mojej naturze. Wściekła na siostrę, maszynę która nie chciała ze mną współpracować, a przede wszystkim własną bezradność zapisałam się na pierwszy kurs szycia.

Dziś muszę przyznać, że to był ogromny przełom w moim życiu. Pierwsze zajęcia z szycia zafascynowały mnie i bez reszty mnie pochłonęły. Wciąż chciałam wiedzieć i umieć jeszcze więcej, a każda kolejna rzecz uszyta samodzielnie dawała mi ogrom radości i satysfakcji. Zdecydowałam się na kolejny kurs, założyłam bloga gdzie pokazuję moje rzeczy www.myselfbymglej.blogpot.com. Osiągnęłam  mniejsze i większe sukcesy w dziedzinie szycia ubrań ale przede wszystkim szyjąc odnalazłam i ukształtowałam własny styl.  Mając możliwość eksperymentowania z krojami i fasonami, dobrnęłam do momentu w którym prosta i minimalistyczna forma stała mi się najbliższą. Dojrzałam do noszenia klasyki na własny sposób i odczarowania „mundurkowego” połączenia czerni z bielą. Od lat wielbiąc i nosząc tylko czerń, dziś mogę sobie pozwolić na przełamanie jej stonowana bielą lub brązem. Pracując w branży modowej i jednocześnie szyjąc ubrania miała okazję porównać jakość nie tylko wykonania ubrań ale przede wszystkim tkanin. Dało mi to świadomość jak bardzo ważne są te kwestie, dlatego do tworzenia moich ubrań wybieram dobrej jakość, naturalne tkaniny. Dbam również o jakość wykonania, kolekcje bazowe odszywane są w kameralnej pracowni krawieckiej, a część kolekcji odszywam sama w mojej małej pracowni.

Mimo, że moda zawsze mnie interesowała, nigdy nie sądziłam, że będę szyć ubrania. Jednak jak brzmi jedno z bliskich mi sentencji ” Skoro stać Cię na marzenia, stać Cie by je spełnić”. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji stworzyłam własna markę ML.PROJECT, która jest odzwierciedleniem mojej pracy nad własnym stylem.

Dorota Mglej-Leśniak